Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Olimpiada Wiedzy o Integracji Europejskiej

15 lutego 2012

Olimpiada Wiedzy o Integracji Europejskiej

 

Klaudia Kusiak z klasy 2E awansowała do etapu centralnego olimpiady zorganizowanej przez Wydział Prawa KUL w Lublinie.

Wcześniej Klaudia wraz z Mikołajem Wiejakiem z kl 3F zakwalifikowali się do etapu okręgowego, który miał miejsce w II LO w Lesznie.

Uczennica naszego liceum jest jedną z trzech osób reprezentujących Wielkopolskę. Finał odbędzie się w kwietniu br. w Lublinie.

 

 ,,Zostań Wschodoznawcą''

 

 Troje uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do finału I edycji Konkursu Wiedzy o Europie Wschodniej, Syberii, Kaukazie i Azji Środkowej.

W dziewięcioosobowym finale będą uczestniczyć:

 Joanna Sikorska z kl 3F

 Natalia Ruszkowska z kl 3F

Adam Jankowiak z kl 1F

Finał konkursu organizowanego przez Instytut Wschodni UAM oraz Wielkopolskie Stowarzyszenie Vostok odbędzie się w lutym na terenie UAM w Poznaniu.

 

 W nagrodę pojechały do więzienia

 

 Michalina Wójcik i Ada Łucka z klasy 1F zdobyły jedno z trzech głównych wyróżnień w projekcie edukacyjnym zorganizowanym przez poznański oddział IPN. Projekt został zorganizowany w 30-rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Uczennice miały za zadanie dotrzeć do osób internowanych w stanie wojennym i przeprowadzić z nimi wywiad. Autorzy najciekawszych opracowań mieli okazję do ich prezentacji w więzieniu w Gębarzewie. To czynne do dzisiaj więzienie było w 1981r. miejscem, w którym umieszczono  aresztowanych działaczy Solidarności  z Wielkopolski. Bohaterami wywiadów Ady i Michaliny byli: Ewa Nowak i Jacek Nowaczyński. 

 

Inne konkursy

 

Jesteśmy w szkole po serii eliminacji szkolnych do konkursów historycznych i z wiedzy o społeczeństwie. W ich wyniku następujący uczniowie uzyskali kwalifikację i prawo do udziału w dalszych zawodach.

 

Ogólnopolski Konkurs ,,Kazimierz Wielki i jego czasy'': Michalina Tomczak i Jacek Grzesiak z kl 2F oraz Michał Grzegorczyk z 2C. Zawody okręgowe odbędą się we Wrocławiu w marcu br.

 

Wojewódzki konkurs ,,Nasza Europa'': do etapu powiatowego awansowali: Klaudia Kusiak, Mikołaj Wiejak, Marta Leszczyńska i Samanta Hamulska.

 

Wszystkim życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Krzysztof Grzesiak