Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Ostatnie pożegnanie

24 stycznia 2014

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 23 stycznia br. zmarła

nasza długoletnia koleżanka, nauczyciel w latach 1972 – 1997

 

ŚP. KRYSTYNA RUDZIŃSKA

z domu Wawrzyniak

 

         Pamiętać Ją będziemy nie tylko za pełną poświęcenia i pasji pracę nauczyciela chemii, wyjątkowego pedagoga i wychowawcy wielu pokoleń, ale także za ogromne zaangażowanie w życie szkoły.

            Jako Komendant Szczepu Starszoharcerskiego (od 1973r.) druhna Krystyna  przez  lata  bardzo  intensywnie  zachęcała  młodzież  do  aktywności w wielu dziedzinach życia, sama będąc żywym przykładem takiej postawy.  Na zawsze w pamięci wielu uczniów Liceum  zostaną  rajdy, obozy, zbiórki, ogniska, podczas których mogli miło i atrakcyjnie spędzać czas, zawsze ucząc się czegoś nowego.

            Zarażała swoją  energią i radością, mobilizowała do działania, niejednokrotnie wspierała uczniów potrzebujących pomocy lub dobrej rady. Była człowiekiem skromnym, życzliwym, pogodnym, z ogromnym poczuciem humoru. Łatwo nawiązywała kontakty i potrafiła świetnie współpracować z innymi, tworząc wyjątkową atmosferę ciepła i serdeczności. Pomimo tego, że była wymagającym oraz surowym nauczycielem, Pani Profesor cieszyła się sympatią i uznaniem podopiecznych.

            Odeszła od nas kobieta, której działania  zapisały się złotymi zgłoskami w historii śremskiej Alma Mater,  kobieta, dla której praca z młodzieżą była misją i treścią życia.

 

                                                                                           Cześć Jej pamięci!