Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Ostatnie sukcesy historyków

10 czerwca 2015

MICHAŁ NA 100 PROCENT

             Dużym sukcesem zakończył tegoroczne zawody konkursowe Michał Słowiński z drugiej klasy gimnazjum. W finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce Michał zajął pierwsze miejsce, uzyskując maksymalną ilość punktów. Sukces jest tym większy, że jest jedynym laureatem z powiatu śremskiego w kategorii gimnazjum.  Warto przypomnieć, że nieco wcześniej zdobył trzecie miejsce w Konkursie Wojewódzkim Wiedzy  o Powstaniu Wielkopolskim.

Powstanie Wielkopolskie

           Zwycięzcy tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego ,,Pamiętamy. Powstanie Wielkopolskie 1918 – 1919'' uczestniczyli w gali rozdania nagród.

Spotkanie miało miejsce 29 kwietnia 2015 r.  w siedzibie organizatora konkursu czyli w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych od lat  dominują uczniowie ze Śremu. W siedmioletniej historii konkursu pięciokrotnie wygrywali śremscy uczniowie. W tym roku wygrał Wiktor Borysewicz z ZSP. Drugie miejsce zajęli Weronika Niemier (ubiegłoroczna zwyciężczyni konkursu) oraz Mikołaj Majsner – oboje z LO. Trzecie miejsce zajęła Karolina Wojciechowska oraz w kategorii gimnazjum   Michał Słowiński.

W galerii można obejrzeć zdjęcia z gali.

                                                                                                 Krzysztof Grzesiak