Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Poczuj chemię do chemii!

14 marca 2014

W dniu 14 marca 2014r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych organizowanych przez Wydział Chemii UAM w Poznaniu w ramach projektu Poczuj chemię do chemii!Nauczycielka, p. Beata Kacprzak utrzymuje stały kontakt z uczelnią, której jest absolwentką. Od wielu lat uczniowie zainteresowani tą dziedziną nauki mają możliwość korzystania z szerokiej oferty przygotowanej przez Uniwersytet dla szkół ponadgimnazjalnych. Są to wykłady otwarte, prelekcje, drzwi otwarte w Poznaniu, a także spotkania z pracownikami naukowymi tej uczelni. Ostatnie odbyło się w naszym liceum w dniu 4 marca 2014r., a gościem był dr Jerzy Stanek. Przybliżył on uczniom możliwość studiowania na wielu kierunkach Wydziału Chemii UAM, a także przedstawił perspektywy pracy i rozwoju zawodowego po ukończeniu tych studiów.

Moduł realizowany na dzisiejszych zajęciach (14.03.) dotyczył nieorganicznej chemii jakościowej. Uczniowie wykonywali ćwiczenia polegające na wykrywaniu jonów w nieznanej próbie analitycznej. Radzili sobie z tym zadaniem rewelacyjnie!!!

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas  II b i II e, którzy realizują chemię w zakresie rozszerzonym oraz uczniowie innych klas biologiczno-chemicznych.

Młodzież ma też możliwość korzystania z najnowszej wiedzy chemicznej poza szkołą, uczestnicząc w wykładach otwartych Profesora Jerzego Langera, absolwenta naszej szkoły, które odbywają się w Ośrodku Zamiejscowym UAM w Śremie.

Współpraca LO w Śremie z wydziałem Chemii UAM układa się bardzo dobrze. Oprócz udziału w projekcie Poczuj chemię do chemii!  uczestniczyliśmy również w działaniach organizowanych w ramach projektów: Chemia Warta Poznania i Newton też był uczniem. Zadowolenie młodzieży po takich zajęciach sprawia, że liczymy na kontynuację  tak udanych relacji w przyszłości!

Zapraszamy do galerii!