Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

PRZYSTANEK LO – wystawa i Zaduszki Szkolne

18 listopada 2014

 

 WYSTAWA O KS. JERZYM POPIEŁUSZKO

Od 3 do 12 listopada w auli naszej szkoły społeczność szkolna i mieszkańcy Śremu mogli obejrzeć wystawę o Błogosławionym Ks. Jerzym Popiełuszko przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku. Ekspozycja przedstawiała życie i działalność duszpasterską ks. Jerzego Popiełuszki, jego męczeńską śmierć i percepcję idei ,,Zło dobrem zwyciężaj”. Wystawa akcentowała represje, które dotknęły kapłana i działania operacyjne, w wyniku których 19 października 1984 roku został on uprowadzony i w brutalny sposób zamordowany. Obok prywatnych zdjęć ze zbiorów rodziny Popiełuszków i przyjaciół kapłana, zdjęć z działalności duszpasterskiej z lat 1980 – 1984, przedstawiono szereg dokumentów z zasobów archiwalnych IPN. Organizatorem wystawy był katecheta Janusz T. Skotarczak.

 

 

 

WSPOMNIENIE ZMARŁYCH

6 listopada odbył się w naszej szkole Dzień dla Duszy. Tego dnia podczas Mszy świętej w kościele pofranciszkańskim wspominaliśmy zmarłych Dyrektorów, Nauczycieli, Pracowników i Absolwentów Szkoły oraz wszystkich naszych bliskich Zmarłych. Po wymienieniu zmarłych przy ołtarzu złożono zapalone znicze – znak naszej modlitewnej pamięci za Zmarłych. 

Galeria