Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Rok 2016 pod hasłem: SUKCESY HISTORYKÓW

20 maja 2016

Powstanie Wielkopolskie – Gala wręczenia nagród

W poniedziałek 25 stycznia 2016 r. nasi uczniowie zostali nagrodzeni w Poznaniu podczas Gali Zwycięzców w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o ,,Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919''. Organizatorem konkursu jest ODN w Poznaniu. W VIII edycji nasi licealiści i gimnazjaliści ,,zgarnęli'' praktycznie wszystko co było można. Każda szkoła mogła wystawić 5 uczniów w finale, którzy wcześniej wygrali eliminacje szkolne.  Z naszej ,,10'' – gimnazjum i liceum- dziewiątka  uzyskała najwyższe lokaty.

W kategorii Gimnazjum:

 I miejsce zdobyła Zuzanna Skotarczak z 3GmB

II miesce Maria Słowińska z 1GmA (ex aequo)

III miejsce Michał Słowiński z 3 GmA (ex aequo)

Laureatką z IV miejscem została  Zosia Pietrowska  z 3 GmB

Liceum

I mejsce Weronika Niemier z 3B (ex aequo)

II miejsce Mikołaj Majsner z 3A (ex aequo)

III miejsce Paweł Wolniewicz z IIB oraz Julianna Jankowska z ID

Finalistką z IV miejscem została Zuzanna Piasecka z IB

 

Z maturzystami już się żegnamy, ale szczególnie trzeba podkreślić dokonania Weroniki Niemier. To był jej siódmy start w tym konkursie (zaczynała w klasie 6) i po raz siódmy zaliczyła ,,podium''. Dwa lata temu, reprezentując nasze liceum również była pierwsza, w poprzednim roku trzecia.

Oj, będzie nam jej brakowało …      

Dla wszystkich ogromne gratulacje. 

 

Bykowicz i Eliasz: podwójny finał w Białymstoku

             Z tytulem finalisty Olimpiady Wiedzy Historycznej wróciło dwoje uczniów naszego liceum. Karolina Bykowicz oraz Dominik Eliasz (oboje z 3A)  uczestniczyli w zawodach centralnych I edycji Olimpiady Wiedzy Historycznej. Finał odbył się w dniach 23 – 24 kwietnia 2016 r. w Białymstoku a organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Edukacyjno – Oświatowe COPTIOSH.

W eliminacjach szkolnych wzięło udział 2500 uczniów z ponad 200 szkół. Do części wojewódzkiej dotarło już tylko 270 a w finałowej grupie zameldowało się 55 uczniów. Wielkopolskę reprezentowali oprócz naszej dwójki liceliści z dwóch poznańskich liceów: Marii Magdaleny i gen. Zamoyskiej.

Gratulacje!

MARCIN MOSTOWSKI 5 w Bydgoszczy

           Z sukcesem wrócił z Bydgoszczy uczeń klasy pierwszej śremskiego liceum Marcin Mostowski. W finale IX edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Kazimierz Wielki i jego czasy'' zajął miejsce w gronie laureatów, zajmując piątą lokatę w Polsce. Sześciu najlepszych uczniów zostało laureatami tego konkursu.  Laureaci – w tym też Marcin – zostali zwolnieni z postępowania rekrutacyjnego na wszystkie kierunki wydziału humanistycznego Uniwersytetu im. K. Wielkiego w Bydgoszczy.

Finał odbył się 13 kwietnia 2016 r. w Sali Senatu miejscowego Uniwersytetu. W eliminacjach szkolnych uczestniczyło przeszło 500 uczniów. Ponad setka z nich awansowała do etapu okręgowego. Marcin uzyskał drugi wynik w okręgu obejmującym Wielkopolskę, Dolny Śląsk, ziemię lubuską oraz część Górnego Śląska i awansował do grona 18 najlepszych zawodników. Zawody finałowe polegały na ustnym egzaminie, kolejno przed trzema komisjami, z polityki, kultury oraz gospodarki.  

Maria Słowińska laureatką

                Sukcesem zakończyła tegoroczne zmagania w Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce Marysia Słowińska – uczennica kl. 1GmA. Finał konkursu odbył się 11 maja 2016 r. w SP nr 4 w Śremie. Maria jest jedyną laureatką konkursu z gminy i powiatu śremskiego w kategorii gimnazjum. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski.

JESZCZE RAZ : Wielkie gratulacje dla wszystkich!

                                                                                                                     

                                                                                                                       K. Grzesiak