Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Ruszyła tegoroczna edycja LIGI ANGIELSKIEJ

12 grudnia 2013

W ostatnią środę, 11 grudnia,  o godz. 11.00 drużyna naszej szkoły reprezentująca Liceum w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego (online) po raz pierwszy w tym roku szkolnym zmierzyła się ze swymi konkurentami w potyczce na temat historii Anglii.

Konkurs pod hasłem LIGA ANGIELSKA odbywa się przez cały rok, a w odbywających się co miesiąc spotkaniach (możliwych dzięki  teletransmisji w sali strumieniowej) z przeciwnikami  z ponad dwudziestu wielkopolskich szkół uczniowie mogą sprawdzić swą znajomość języka angielskiego, a także wiedzę z zakresu historii, geografii oraz literatury amerykańskiej
i brytyjskiej. Program w swej formule przypomina teleturniej „Jeden z dziesięciu”. Pytania w języku angielskim kierowane do poszczególnych drużyn zadają członkowie komisji z Wydziału Anglistyki poznańskiego uniwersytetu.

Raz w miesiącu każda ze szkół bierze udział w pojedynku z innymi jednostkami, w różnych konfiguracjach. Za zdobyte miejsce w pojedynku przyznawana jest określona ilość punktów, sumowanych w okresie rocznym. Zwycięzcą zostanie szkoła, która uzyska najwyższy wynik.

W środę naszą szkołę reprezentowały: Weronika Niemier i Karolina Baran z klasy I b oraz Joanna Drwęska i Nikola Rożkiewicz z kl. II b. Dziewczyny zajęły tym razem 4. lokatę i uzyskały 4 punkty. Gratulujemy i trzymamy kciuki za udane starty we wszystkich kolejnych potyczkach!

 

Rozkład tematów na rok szkolny 2013/2014:

grudzień 2013 – historia Anglii

styczeń 2014 – geografia USA

luty 2014 – gramatyka i słownictwo języka angielskiego część 1

marzec 2014 – literatura brytyjska

kwiecień 2014 – gramatyka i słownictwo języka angielskiego część 2

maj 2014– literatura amerykańska

czerwiec 2014 – historia USA

 

TABELA WYNIKÓW