Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

SIÓDMY WŚRÓD SENIORÓW

1 grudnia 2016

Wojciech Kolańczyk- szpadzista UKS PGK Śrem Mróz Manieczki zajął siódme miejsce w Pucharze Polski Seniorów. To spory sukces, bowiem podopieczny Leszka Drobińskiego był zdecydowanie najmłodszym z finalistów.
Pierwszy w tym sezonie Puchar Polski Seniorów odbył się w Radlinie, gdzie o medale rywalizowało 120 najlepszych szpadzistów Polski oraz reprezentanci Ukrainy i Wenezueli. Wśród nich znalazł się 17- letni Wojciech Kolańczyk, który już w zmaganiach grupowych pokazał się z dobrej strony i bez problemów awansował do fazy pucharowej. Tam przez trzy rundy kontynuował zwycięską passę. Najpierw pokonał 15:10 Aleksandra Staszulonka z Piasta Gliwice, a potem 15:7 Tadeusza Koca z Wisły Kraków. W pojedynku o wejście do finałowej ósemki spotkał się z Piotrem Maciejczykiem- brązowym medalistą tegorocznych Mistrzostw Polski.
Zwycięstwo 15:14 zapewniło Wojciechowi Kolańczykowi awans do finałowej ósemki Pucharu Polski Seniorów, którą w tym turnieju tworzyło sześciu seniorów (trzech Polaków, dwóch Wenezuelczyków i Ukrainiec) oraz dwóch juniorów (Kolańczyk i Bielec). Stawką kolejnej walki był medal, a rywalem aktualny wicemistrz Polski Karol Kostka z AZS AWF Kraków. Tym razem rywal okazał się jeszcze zbyt mocny i zwyciężył 15:9.