Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

SPOTKANIE STOWARZYSZENIA ABSOLWENTÓW

13 grudnia 2012

Dnia 11.12.2012 roku o godz. 18.00 w auli naszej szkoły z inicjatywy Stowarzyszenia Absolwentów LO gościliśmy młodych podróżników- Martę Brygier i Michała Peksę.

Marta ukończyła nasze liceum w2000 r. Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Obecnie pracuje w amerykańskiej korporacji Newell Rubbermaid, w dziale eksportu. Michał z kolei ukończył Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu i prowadzi informatyczną firmę Supremo.

Para ta w interesujący sposób przybliżyła zebranym odległe zakątki Meksyku i Belize.  Śremianie wybrali się w tę daleką trzytygodniową podróż na początku grudnia  2009 roku. Sami opracowali  trasę wycieczki, spontanicznie znajdowali już na miejscu noclegi. Za niewielkie pieniądze zwiedzili kawał świata. Spotkali na swej drodze bardzo gościnnych tubylców. Zobaczyli nie tylko turystyczne oblicze Meksyku, ale również to prawdziwe, codzienne, odmienne od tego, pokazywanego w katalogach. W wysokich temperaturach ok.30Cwypoczywali i zwiedzali Wyspy Meksykańskie, Wyspy Karaibskie oraz miejsce kultu Maryjnego – Gwadelupę.

Po godzinnym wykładzie zobrazowanym zdjęciami odbyło się walne zebranie Stowarzyszenia Absolwentów, które poprowadziła pani Gabriela Wasielewska. Zapoznała ona zebranych z wnioskiem, który wpłynął do zarządu Stowarzyszenia   o nadanie tytułu Wybitny Absolwent. Wnioskodawcami byli dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących –pan Piotr Mulkowski oraz społeczność szkolna. Po rozpatrzeniu pozytywnie zaopiniowanego przez Kapitułę(  p. P. Mulkowski, p. D. Płygawko, p. A. Zdziechowska, p. K. Sarnowska, p. A. Springer, p. K. Grzesiak) wniosku nadzwyczajne walne zebranie członków Stowarzyszenia nadało tytuły:

  • Ks. Piotrowi Wawrzyniakowi-absolwentowi z 1867r.
  • Prof. Heliodorowi Święcickiemu- absolwentowi z 1873r.
  • Prof. Antoniemu Kalinie- absolwentowi z 1867r.
  • Prof. Eugenowi Mittwochowi- absolwentowi z 1894r.
  • Prof. Kazimierzowi Idaszewskiemu- absolwentowi z 1898r
  • Ludwikowi Mycielskiemu- absolwentowi z 1873r.

Pani Gabriela Wasielewska poinformowała członków Stowarzyszenia o propozycji umieszczenia w Galerii Wybitnych Absolwentów tablic i medalionów sześciu absolwentów. Nastąpi to podczas uroczystości Jubileuszu 155-lecia Szkoły- 8.04.2013r.

Zimowy, pełen śniegu wieczór 11.12.upłynął  członkom Stowarzyszenia Absolwentów Liceum w ciepłej i miłej atmosferze.

 

 

 

Galeria