Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Spotkanie z absolwentami w ramach Tygodnia Kariery

24 października 2011

17 października  w  ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie dorosłych i pracujących już zawodowo absolwentów Liceum z uczniami klas maturalnych, którzy wybór własnej drogi życiowej mają jeszcze przed sobą. Spotkanie rozpoczęła p. Agnieszka Śmigielska – dziś piosenkarka, kilka lat wcześniej uczennica wykonując utwór pt.: Drzwi do kariery.

Zebranych w auli gości i młodzież przywitali –  dyrektor szkoły, p. Piotr Mulkowski oraz prowadzący spotkanie – Jagoda Radziejewska i Krzysztof Czaplicki z kl. III g. Byli to:

 p. Milena Filipowska: księgowa

p. Dominika Fornalik: specjalista od pozyskiwania środków, Inwestycji i Zamówień            Publicznych      

 p. Piotr Grzywaczyk: projektant ogrodów

p. Anna Janiszewska: położna

p. Andrzej Jarocha: adwokat i wykładowca UAM

p.Wioleta Jastrząbek- socjolog

p. Bernadeta Kasztelan-Świetlik: prawnik

p. Paweł Karliński: akustyk, reżyser dźwięku

p.Radosław Łucka- specjalista od ochrony środowiska

p. Beata Jurga: kosmetyczka

p. Maciej Karczewski: doradca finansowy

p. Izabela Kończewska: lekarz

p. Monika Kuszczelak:  bankowiec

p. Łukasz Lisek: informatyk

p. Wojciech Michalak: kurator zawodowy

p. Piotr Milicki: właściciel agencji nieruchomości

p. Agnieszka Śmigielska: piosenkarka

p. Zbigniew Świetlik: rehabilitant

p. Zuzanna Tomczyk: dziennikarka

p. Gabriela Wasielewska: animator kultury

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej z nich zaproszeni absolwenci przypomnieli sobie szkolne czasy, kiedy byli wywoływani do odpowiedzi. Tym sposobem każdy z zaproszonych gości odpowiadał na nurtujące nas pytania dotyczące wykonywanego zawodu. Na zakończenie tej części spotkania p. dyrektor wraz z przedstawicielem klas trzecich podziękował przybyłym absolwentom i zaprosił  na mały poczęstunek.

W tym samym czasie  przygotowywaliśmy aulę do drugiej części spotkania, polegającej na  indywidualnych rozmowach z przedstawicielami aż 19 profesji. Uczniowie mieli szanse  zadać bardziej szczegółowe pytania ,  dotyczące profesji, którą są szczególnie zainteresowani.Niektórzy rozmówcy wprost nie mogli nadążyć z udzielaniem odpowiedzi. Przez ponad godzinę mieliśmy szanse uzyskiwać informacje o zawodach od praktyków, co niewątpliwie czyniło całe spotkanie szczególnie atrakcyjnym.

Dzień Kariery w śremskim liceum pozwolił upewnić się, że nasi absolwenci toosoby aktywne i kreatywne,  że nie pozostają obojętne na los przyszłego pokolenia i z chęcią dzielą się swą wiedzą i doświadczeniem zawodowym.