Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

ŚREMSKIE LICEUM PONOWNIE W PAŁACU PREZYDENCKIM

26 marca 2015

W dniu 24 marca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się Gala Przedsiębiorczości. Podczas jej trwania najaktywniejszym szkołom i firmom wręczono statuetki i dyplomy za udział w „Dniu Przedsiębiorczości 2014”. Wzięło w nim  udział 678 szkół ponadgimnazjalnych, a nagrodzono zaledwie  19 szkół z całej Polski, w tym nasze Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J. Wybickiego w Śremie. Statuetkę odebrały wice dyrektor szkoły Magdalena Płociennik, koordynatorki projektu Anna Lehmann i Maria Szczepaniak oraz przewodnicząca SU- uczennica klasy III f Agata Wawrzynowicz.

„Galę Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim  bez wahania mogę uznać za jedno z najciekawszych, a może i najważniejszych wydarzeń w moim życiu. Przebywanie w tak pięknym miejscu, o tak niezwykle bogatej historii i to w dodatku  w towarzystwie znakomitych osobistości – przede wszystkim głowy państwa  – było dla mnie ogromnym zaszczytem. Zachęcam  wszystkich do korzystania z możliwości, jakie daje „Dzień Przedsiębiorczości”. Jest to jedyna okazja, by zostać przyjętym na wymarzone stanowisko choć na jeden dzień i sprawdzić się w nowej roli. To czas, kiedy możemy poznać siebie i swoje możliwości – dlatego tak ważne jest, by każdy docenił i skorzystał z profitów jakie „Dzień Przedsiębiorczości” ze sobą niesie.”

Podczas uroczystości obecny był Prezydent RP Bronisław Komorowski, który przekazał szkole Konstytucję RP z własnym autografem. Prezydent przypomniał, że dzień ten jest okazją do poznania wymarzonego zawodu, gdyż wtedy to młody człowiek obserwuje dane stanowisko pracy, które chciałby zajmować w przyszłości. Dzięki temu następuje konfrontacja wyobrażeń o zawodzie z rzeczywistością.

Dyrekcja liceum oraz koordynatorki projektu składają serdeczne podziękowania wszystkim firmom oraz instytucjom  za przyjęcie i otoczenie opieką naszych uczniów.

               Laureaci deklarują, że nadal aktywnie będą brać udział w kolejnych edycjach  „Dnia Przedsiębiorczości”.

GALERIA