Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Śremskie liceum w Pałacu Prezydenckim

1 marca 2010

W dniu 28 listopada 2008r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się Gala Przedsiębiorczości. Podczas jej trwania najaktywniejszym szkołom i firmom wręczono statuetki i dyplomy za udział w "Dniu Przedsiębiorczości 2008". W tym roku dzień ten odbył się 3 kwietnia. Wzięło w nim udział 46 tysięcy uczniów z 603 szkół ponadgimnazjalnych. Za swoją aktywność zostały nagrodzone tylko 23 szkoł, w tym nasze Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J. Wybickiego w Śremie. Statuetkę odebrał dyrektor szkoły Piotr Mulkowski, który na galę udał się z koordyntorkami projektu Anną Lehmann i Marią Szczepaniak oraz uczennicą klasy III f Joanną Pawłowską.

Podczas uroczystości Prezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Zbigniew Modrzewski przypomniał, że dzień ten jest okazją poznania wymarzonego zawodu. Wtedy to młody człowiek asystuje przez kilka godzin na danym stanowisku pracy, które chciałby wykonywać. Dzięki temu następuje konfrontacja wyobrażeń o zawodzie z rzeczywistością.

Dyrektor liceum oraz koordynatorki projektu składają serdeczne podziękowania wszystkim firmom, instytucjom oraz szpitalowi śremskiemu za przyjęcie i otoczenie opieką 218 uczniów. Może w przyszłym roku na Galę Przedsiębiorczości zostanie zaproszona jakaś śremska firma lub instytucja?

Laureaci deklarują, że nadal aktywnie będą brać udział w kolejnym "Dniu Przedsiębiorczości", który odbędzie się w dniu 2.04.2009r.