Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Sukcesy naszych humanistów

21 maja 2012

W kwietniu i maju każdego roku szkolnego kończy się większość konkursów i jest to dobry moment na podsumowanie tegorocznych osiągnięć humanistów.

 

Nasza Europa

 

       W rozegranym w Kościelcu finale wojewódzkiego konkursu po raz pierwszy uczennica naszej szkoły awansowała do ścisłego 8-osobowego grona. Ostatecznie Klaudia Kusiak zajęła szóste miejsce. W konkursie uczestniczyło około 80 uczniów z całej Wielkopolski. Wcześniej Klaudia wygrała etap powiatowy tego konkursu rozegrany w ZST w Śremie.

 

,,Tobie Polsko ta kropla krwi wrzące''

 

            Sukcesem zakończyła się czwarta edycja konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919. Laureatami konkursu zostali zajmując odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce: Angelika Wesołek   z 1B i Jacek Grzesiak z IIF

 

 

Troje finalistów w konkursie ,,Zostań Wschodoznawcą''

 

          W rozegranym po raz pierwszy konkursie Wiedzy o Europie Wschodniej, Syberii, Kaukazie   i Azji Środkowej w Instytucie Wschodnim UAM troje naszych uczniów uzyskało status finalisty. Są to Natalia Ruszkowska i Joanna Sikorska z klasy 3F oraz Adam Jankowiak z 1F

 

 

 

Konkurs Wiedzy o Antyku

 

  Jacek Grzesiak z klasy IIF zajął trzecie miejsce w finale tego konkursu. Piąta edycja wojewódzkiego konkursu została zorganizowana i przeprowadzona, jak co roku, przez Instytut Filologii Klasycznej UAM w Poznaniu.

 

,,Kazimierz Wielki i jego czasy'''

 

       W finale  ogólnopolskiego konkursu w Bydgoszczy uczestniczył Jacek Grzesiak zajmując ósme miejsce. Organizatorem konkursu – już po raz czwarty, był  Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

 

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunami uczniów byli:           

p. B. Kacza, K. Sarnowska i K. Grzesiak