Sukcesy teologiczne

9 marca 2018

Do II etapu XXVIII OGÓLNOPOLSKIEJ OLOMPIADY TEOLOGICZNEJ zakwalifikował się BARTOSZ GÓRNIAK z klasy III Liceum Ogólnokształcącego.

                                               ***

3 marca br. zakończył się w Poznaniu etap rejonowy XXIV KONKURSU WIEDZY RELIGIJNEJ dla uczniów gimnazjów.  Wzięło w nich udział około 200 uczniów z województwa wielkopolskiego. Do ścisłego finału przeszło 20 uczniów – w tym trzy uczennice z naszego Gimnazjum Dwujęzycznego: AGNIESZKA ŁOZIŃSKA i  MARIA SŁOWIŃSKA z klasy III oraz JULIA KMIEĆ z klasy II. Finał odbędzie się w kwietniu br. w Poznaniu.

Dla naszego Gimnazjum Dwujęzycznego to szczególne wyróżnienie gdyż w historii 24 edycji konkursu tylko cztery razy zdarzyło się, by troje uczniów z jednej szkoły awansowało do ścisłego jego finału. Po raz czwarty a trzeci raz z rzędu dokonali tego uczniowie naszego Gimnazjum Dwujęzycznego. Pierwszy raz w roku 2013 – Julianna Jankowska (laureatka konkursu), Marcin Rozmiarek (laureat konkursu) oraz Paweł Wolniewicz. Drugi raz w roku 2016 – Olga Łabutka (laureatka konkursu), Alicja Śniegocka oraz Mateusz Wojciechowski. Trzeci raz w roku 2017 –  Mateusz Wojciechowski (laureat konkursu), Robert Stępa i Julia Kmieć.

Gratulacje !

Janusz T. Skotarczak