Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Sukcesy w konkursach

11 kwietnia 2014

XX WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ

 

15 marca br. zakończył się w Poznaniu etap rejonowy XX WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY RELIGIJNEJ – POZNAŃ 2014. Wzięło w nim udział przeszło 200 uczniów z całego województwa. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 18 uczniów. W grupie finalistów konkursu jest Julianna JANKOWSKA z klasy II naszego Gimnazjum Dwujęzycznego. Finał Konkursu odbędzie się 12 marca w Kurii Metropolitalnej w Poznaniu. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

 

 

XVIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

 

18 marca odbył się w naszej szkole etap szkolny XVIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Przystąpiło do niego z naszej szkoły 12, a w kraju blisko 30 000 uczniów, z ponad 1400 szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy pierwszego etapu konkursowych zmagań, zmierzyli się z zestawem 45 pytań testowych, obejmujących swoim zakresem Księgi Królewskie (1 i 2) oraz Ewangelię wg św. Markawraz z wstępami, przypisami, komentarzami oraz słowniczkiem. Tekstem źródłowym było Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (Edycja Świętego Pawła, 2009). Pytania do konkursu ułożyli bibliści z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Do etapu wojewódzkiego z Liceum Ogólnokształcącym w Śremie zakwalifikowały się: Weronika JAKUBOWSKA ( I miejsce w etapie szkolnym – klasa 2a); Katarzyna KRAJEWSKA  ( II miejsce w etapie szkolnym – klasa 2a) i Paulina  WOJTKOWSKA ( III miejsce w etapie szkolnym – klasa 2a). Etap wojewódzki odbędzie się 9 kwietnia w Poznaniu. Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim!

 

 

                                                                                                       Janusz T. Skotarczak