Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Sztafeta 20. Października

28 października 2015

W niedzielę 18 października stowarzyszenie Runner's Power pod patronatem Burmistrza Śremu zorganizowało po raz trzeci "Sztafetę 20 Października". Podobnie jak rok temu, imprezie przyświecał szczytny cel. Wszystkie pieniądze z opłat startowych przekazano na leczenie chorej Oli. Jednocześnie sztafeta była okazją do upamiętnienia pamięci rozstrzelanych 20 października 1939 roku na śremskim rynku.

Do niedzielnej sztafety 4x2500m zgłosiło się 75 czteroosobowych drużyn, wśród których znalazła się również drużyna naszej szkoły w składzie: Justyna Łuczak, Adrian Karolewski, Krzysztof Grzesiak i Jacek Szczepaniak.

Świetny występ każdego zawodnika przyniósł naszej grupie bardzo wysokie 23 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Uczestnicy mieli do przebiegnięcia parkowymi alejkami dystans 2,5 km. Nad bezpieczeństwem miłośników biegów na trasie czuwali Ratownicy Medyczni, Strażnicy Miejscy oraz Harcerze z Hufca w Śremie.

Wśród drużyn znalazły się m.in. reprezentacje śremskich szkół, firm, Jednostki Wojskowej, Śremskiego Sportu czy Starostwa Powiatowego. Podobnie jak przed rokiem nie zabrakło ekipy "Butterfly Team", składającej się z podopiecznych klubu Olimpia Poznań, w barwach której wystąpiła śremianka Patrycja Wyciszkiewicz – Mistrzyni Europy Juniorów w biegu na 400 metrów.

Gratulujemy!
 

Justyna Łuczak

 

Galeria