Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Uczniowskie Laboratoria Informatyczne – Liga Niezwykłych Umysłów

31 marca 2023
Uczniowskie Laboratoria Informatyczne – projekt Cyfrowej Szkoły Wielkopolska i sukces informatyków z LO
Podczas tegorocznych zmagań w projekcie pt. ULI – Nasza szkoła programuje z CSW@2020 uczniowie naszej szkoły: Barbara Skowron, Filip Hanke, Ida Mikołajczak, Igor Rozmiarek, Kacper Matuszewski, Maciej Zajler, Maxim Nowak, Monika Maciejewska, Aleksandra Broniarz, Piotr Janaszak oraz nauczyciel Mariusz Towarek pracowali nad misją, która polegała na uratowaniu życia i przeniesieniu się na Ziemię 2.0, ponieważ naszej planecie grozi zagłada. Uczniowie stworzyli już pierwsze zadania w języku C++ oraz nagrali filmiki, które są wprowadzeniem do fabuły misji. Z radością informujemy, że drużyna LO przeszła do kolejnego etapu projektu ze 100 szkół, które brały w nim udział. Trzymamy kciuki za naszych informatyków i ich genialne pomysły.