Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Wykład Zuzanny Genderki

1 października 2016

24 września – w sobotę- gościliśmy w naszej szkole Zuzannę Genderkę, studentkę V roku weterynarii, której pasją są podróże. Podczas dwugodzinnego spotkania podzieliła się ona z młodzieżą bardzo ciekawymi wrażeniami z wyprawy do Azji Centralnej. Nasza absolwentka z 2011 roku przemierzyła w 3 miesiące Kazachstan, Kirgistan i Tadżykistan. W sposób piękny, błyskotliwy, przystępny przybliżyła nam tereny dla większości zupełnie nieznane. Dzięki niej poznaliśmy m.in. zwyczaje mieszkańców tamtejszego rejonu, przyrodę, kulinaria. Jej wspomnienia oraz zdjęcia z tego okresu zapierają dech w piersiach. Oczarowana opowieściami Zuzy młodzież, nie kryła zachwytu.
To było bardzo interesujące spotkanie z wyjątkową osobą! Jesteśmy dumni z takich absolwentów naszej szkoły!