Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Z kolejną wizytą u prezydenta!

18 stycznia 2012

Już po raz trzeci Liceum Ogólnokształcące w Śremie zostało zaproszone na Galę Przedsiębiorczości do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, która tym razem odbyła się 10 stycznia 2012 r.  – z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Gala Przedsiębiorczości jest zwieńczeniem projektu „Dzień przedsiębiorczości” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP i pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas Gali wręczone zostały statuetki i dyplomy dla najaktywniejszych uczestników projektu. Znalazły się wśród nich 24 szkoły z całej Polski, w tym nasze Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J. Wybickiego  w Śremie.

Na spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim obecni byli dyrektor LO Piotr Mulkowski oraz koordynatorki projektu – Anna Lehmann i Maria Szczepaniak. Nagrody i dyplomy laureatom VIII edycji „Dnia przedsiębiorczości” wręczali m.in. podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, pani Irena Wóycicka oraz Doradca Prezydenta RP, pan Henryk Wujec.

„Dzień przedsiębiorczości” to ogólnopolski program jednodniowych praktyk, podczas których uczniowie poznają pracę w różnych zawodach. W VIII edycji „Dnia przedsiębiorczości” wzięło udział  ponad 47 tys. uczniów z 652 szkół ponadgimnazjalnych.

Jest mi bardzo miło, że kolejny raz gościmy tak zacne i nietypowe grono, ale niesłychanie ważne przez fakt stawiania sobie ambitnych i pięknych zadań – powiedział Bronisław Komorowski. Zaznaczył, że kształtowanie – szczególnie w młodym pokoleniu – postaw przedsiębiorczości, postaw, które uczą jak skutecznie brać los we własne ręce, jest niesłychanie piękne i praktyczne.

Młodzież LO już od 6 lat chętnie i licznie bierze  udział w dniu przedsiębiorczości, spędzając dzień w różnych, wybranych przez siebie firmach i instytucjach. Uczniowie wybierają interesujące ich miejsce pracy, sami załatwiają formalności i przygotowują się do pracy przez ten jeden dzień. Wybierając swoje ewentualne przyszłe miejsce pracy mogą skonfrontować swoje wyobrażenia na jego temat z rzeczywistością. Udział w dniu przedsiębiorczości jest bardzo pomocny w planowaniu dalszej edukacji i przyszłej kariery zawodowej.

Tegoroczna, dziewiąta edycja „Dnia przedsiębiorczości” odbędzie się już 22 marca 2012 r. Zapraszamy do udziału lokalne firmy i instytucje oraz dziękujemy za dotychczasową współpracę.