Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Z kolejną wizytą w Instytucie Lingwistyki

8 kwietnia 2014

W poniedziałek, 31.03.2014r., grupa uczniów  realizująca program nauczania języka angielskiego i niemieckiego na poziomie rozszerzonym pod opieką p. A. Dembskiej oraz p. S. Robak ponownie wzięła udział w zajęciach, które odbyły się w Instytucie Lingwistyki Stosowanej poznańskiego UAM-u. Grupa angielska wraz ze studentami wysłuchała wykładu poprowadzonego przez Brytyjczyka, podczas gdy uczniowie z zaawansowanym językiem niemieckim rozmawiali ze studentami i dopytywali się o szczegóły związane z uczelnią. Gospodarze przygotowali dla uczniów różnego rodzaju gry, które pomogły licealistom poszerzyć wiedzę zarówno w zakresie języka, jak i dotyczącą ciekawostek oraz obyczajów związanych
z krajami angielskiego i niemieckiego obszaru językowego. Na koniec uczniowie odwiedzili jeden z oddziałów uniwersyteckiej biblioteki, gdzie zostali zaznajomieni z zasadami wypożyczania książek i nauczyli się obsługi elektronicznego katalogu, będącego sporym ułatwieniem dla studentów. Każdy z obecnych mógł przejrzeć zasoby biblioteki i przy okazji zapoznać się z czasopismami, które są wydane przez wykładowców uczelni.

Nasi licealiści uznali wyjazd za niewątpliwie udany oraz przydatny w dalszej nauce języków obcych i mają nadzieję na kolejną okazję do współpracy ze swymi bardziej doświadczonymi kolegami.