Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Zaduszki Muzyczne – LO

19 listopada 2015

 PRZYSTANEK LO

IX ŚREMSKIE ZADUSZKI MUZYCZNE

18-22.11.2015r.

 

Śremskie Zaduszki Muzyczne organizowane przez naszą szkołę po raz dziewiąty w ramach projektu katechetycznego PRZYSTANEK LO, to wydarzenie kulturalno-muzyczno-duchowe w naszym mieście.Tak jak w latach ubiegłych w ciągu kilku godzin rozeszło się 1000 wejściówek. Dla 600 osób zabrakło miejsca. W tegorocznym koncercie zaśpiewa przeszło 70 osób. Będą to uczniowie nie tylko z naszego Gimnazjum Dwujęzycznego i Liceum Ogólnokształcącego, absolwenci naszej szkoły ale także uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowie, Studio Piosenki ,,Melody“ ze Śremu oraz studenci  z Poznania i Leszna. W organizacje 5 Koncertów tegorocznej IX edycji Śremskich Zaduszek Muzycznych zaangażowanych jest przeszło 40 uczniów naszej szkoły.

PATRONAT nad IX Śremskimi Zaduszkami Muzycznymi objęło STAROSTWO POWIATOWE.

 

W tym roku w muzycznych wspomnieniach IX ŚREMSKICH ZADUSZEK MUZYCZNYCH m.in.: Mieczysław Fogg* Anna German* Marek Jackowski (Maanam)* Anna Jantar i Bogusław Mec*Irena Jarocka* Jacek Kaczmarski* Mira Kubasińska* Jarosław Kukulski* Piotr ,,Magic” Łuszcz* Tadeusz Nalepa*  Czesław Niemen* Andrzej Nowicki (Perfect)* Agnieszka Osiecka* Danuta Rinn* Violetta Villas* Andrzej Zaucha*Anonimowi  Muzycy Średniowiecza*Ludwig van Beethoven*James Brown* Eva Cassidy* Michael Huthence (INXS)*  Whitney Houston*Janis Joplin* B.B. King* John Lennon* John Lord (Deep Purple)* Bob Marley*Freddie Mercury (Queen)* June Pointer (The Pointer Sisters)* Chuck Schuldiner (Death)* Nina Simon*  Layne Staley (Alice in Chains)*Barry White* Amy Winehouse* Kyle Woodring (Survivor).

 

W IX Śremskich Zaduszkach Muzycznych wystąpią z naszego Gimnazjum Dwujęzycznego i Liceum Ogólnokształcącego m.in: Aleksandra Mizgalska; Michalina Górkiewicz; Marta Kalinowska; Filip Pijacki; Arek Włodarczak; Ewa Maćkowiak; Michał Mazur; Sophia Würker; Patrycja Łasińska; Monika Maćkowiak; Marianna Cicharska; Marta Jabłońska; Iza Wojciechowska; Kinga Kaźmierczak; Ewa Piwek; Urszula Wiśniewska; Jacek Golimowski; Dobrochna Łowicka; Aleksandra Marciniak; Iga Polowczyk; Karolina Witczak; Kacper Karman; Anhelika Mishlanava; Krzysztof Szulc; Anna Chempińska; Antonina Fornalik; Kinga Adamczewska;Julia Suska; Marta Andrzejczak; Julia Paterczyk.

 

W tegorocznych Zaduszkach Muzycznych nie zabraknie naszych absolwentów. W tym roku wystąpią m.in.:Julia Bartkowiak; Hubert Błaszczyk; Michał Dudziński; Karolina Falbierska; Paulina Frankiewicz; Paweł Kaczmarek; Honorata Konon; Maciej Kumoch; Jakub Migaszewski; Arek Szulc; Robert Tomczyk; Agata Tymel; Edyta Wasielewska; Dominika Wosińska; Aleksandra Wrotyńska.

 

Gościnnie wystąpią:Daniel Finger; Rafał Sznura; Józef Wojtkowiak; Adrian Woroch; Katarzyna Hoffa; Łukasz Adamiak; Mikołaj Golimowski; Magda Katarzyńska – Leszno; Adam Lubczyński; Bartek Mizera; Arek Piasecki; Roxana Tutaj;  Błażej Wawrzyniak; Leszek Wawrzynowicz; Wojciech Wołkowicz oraz Studio Piosenki ,,Melody“.

 

KONCERTY odbędą się w środę (18.11), w czwartek (19.11), w piątek (20.11), w sobotę (21.11) oraz w niedzielę (22.11) w auli Liceum Ogólnokształcącego w Śremie o godz. 17:00.

 

 

                                                                                              Janusz T. Skotarczak

                                                                                          Pomysłodawca i Animator

                                                                                    Śremskich Zaduszek Muzycznych