Zbudowali robota z LEGO i wygrali!

29 marca 2018

Od października 2017 roku uczniowie z naszej szkoły brali udział w projekcie ROBOCITY organizowanym przez Unię Gospodarczą Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości. W ramach projektu 7 drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z powiatu śremskiego oraz jedna drużyna gimnazjalna z gminy Krobia odwiedzili zakłady pracy wykorzystujące roboty na liniach produkcyjnych i w magazynach (np. magazyn wysokiego składowania firmy AMICA) oraz uczestniczyli w kursie budowy i programowania robotów LEGO MINDSTORM. Nasze liceum reprezentowali: Patryk Grzegorek, Antoni Byszewski z klasy 2D i Michał Tama z klasy 2C.

27 marca projekt ROBOCITY został zakończony i rozstrzygnięto konkurs, który był jego częścią. Zadaniem każdej drużyny było zbudowanie robota z klocków LEGO i  takie zaprogramowanie go, aby w sposób samodzielny poruszał się po przygotowanej makiecie. Ocenie poddawano pomysł i jego realizację. Nasza drużyna zbudowała autonomiczną śmieciarkę zbierającą śmieci z kontenerów i przewożącą je na wysypisko. Pomysł spodobał się komisji, a sam robot bezbłędnie i bezawaryjnie wykonał zadanie zdobywając w ten sposób pierwsze miejsce dla naszej drużyny. Gratulujemy!