Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Zastępstwa na środę, 20 stycznia 2021 r.

nr lekcji klasa nauczyciel nieobecny zastępstwo
 1 i 2  Gr.IB  E.Zdziechowska  wolna
 3  Gr.IIi  E.Zdziechowska  Uczniowie mają przerwę w lekcjach na Teams, pozostają w domu
 4  Gr.IIH  E.Zdziechowska  Uczniowie mają przerwę w lekcjach na Teams, pozostają w domu
 5  Gr.IIK  E.Zdziechowska  Uczniowie mają przerwę w lekcjach na Teams, pozostają w domu
 3  Gr.IIC  P.Mulkowski   Uczniowie mają przerwę w lekcjach na Teams, pozostają w domu
       

EGZAMIN DO KLAS DWUJĘZYCZNYCH

Przypominamy, iż we wtorek 12 czerwca o godzinie 17 odbędzie się egzamin językowy do klas dwujęzycznych. Kandydaci przychodzą z legitymacjami szkolnymi oraz długopisami. Zapraszamy do szkolnej auli.

Liceum Ogólnokształcące partnerem British Council

Z radością informujemy, że  nasza szkoła podpisała porozumienie z centrum egzaminacyjnym British Council i przystąpiła do programu Addvantage, który jest programem partnerskim British Council dla szkół, centrów językowych, uczelni wyższych I firm.

Dzięki współpracy z tak renomowaną instytucją jaką jest British Council nasi nauczyciele, uczniowie i ich rodzice będą mieli dostęp do wiedzy i doświadczenia na najwyższym poziomie w zakresie powszechnie znanych i honorowanych egzaminów językowych.

British Council jest organizacją brytyjską o międzynarodowym zasięgu działania, której celem jest promowanie edukacji i wymiany kulturalnej.

Posiada  ośrodki w ponad  100 krajach świata, gdzie prowadzi programy rozwojowe, uczy angielskiego i przeprowadza ponad milion egzaminów brytyjskich rocznie.

Oficjalnymi Partnerami obecnej 9.edycji Programu Addvantage są Cambridge English Language Assessment i wydawnictwo Cambridge University Press.

British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. British Council działa na sześciu kontynentach i w ponad stu krajach. Jeśli szukacie informacji o studiach w Zjednoczonym Królestwie lub międzynarodowych egzaminach językowych takich jak FCE, CAE czy CPE polecamy polską stronę tej instytucji:

https://www.britishcouncil.pl/

Informujemy, że kolejna sesja egzaminacyjna FCE for Schools, FCE, CAE i PET for Schools (bezpłatny PRETESTING) dla uczniów LO, odbędzie się na przełomie marca i kwietnia  2023 r. Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele języka angielskiego.

Zorganizowanie PRETESTINGU dla uczniów LO jest możliwe dzięki porozumieniu o współpracy z British Council w ramach programu ADDVANTAGE.

Z przyjemnością informujemy, że grupa absolwentów i uczniów Liceum zdobyła certyfikaty językowe w sesji letniej 2020 r. 

Matura Dwujęzyczna

INFORMATOR O EGZAMINIE MATURALNYM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO OD ROKU 2023 Centralna Komisja Egzaminacyjna

Egzamin maturalny na poziomie dwujęzycznym

str.147

„Do egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie dwujęzycznym jako przedmiotu
dodatkowego może przystąpić każdy absolwent, niezależnie od typu szkoły, do której
uczęszczał oraz od tego, czy danego języka uczył się w szkole.
Absolwenci szkół lub oddziałów dwujęzycznych muszą obowiązkowo przystąpić do egzaminu
z języka obcego nowożytnego na poziomie dwujęzycznym jako przedmiotu dodatkowego.
Egzamin maturalny z języka obcego nowożytnego na poziomie dwujęzycznym sprawdza
ogólną kompetencję komunikacyjną absolwentów w zakresie wybranego języka obcego
na poziomie wysoko zaawansowanym. W tym celu sprawdzane jest opanowanie wiadomości
i umiejętności z zakresu języka obcego nowożytnego określonych w wymaganiach ogólnych
i szczegółowych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla III etapu edukacyjnego
(podstawa programowa III.DJ).
Dodatkowo absolwenci szkół lub oddziałów dwujęzycznych mają również prawo rozwiązać
dodatkowe zadania egzaminacyjne z matematyki, biologii, chemii, fizyki, historii oraz geografii,
przygotowane w języku będącym drugim językiem nauczania, zgodnie z zasadami
określonymi w Ustawie o systemie oświaty (tekst jedn. Dz.U. z 2020 r. poz. 1327)”

Konkursy

Konkurs Droga na Harvard 

Konkurs ten jest skierowany do uczniów gimnazjum i liceum, studentów oraz absolwentów uczelni wyższych, a organizowany przez Harvard Club of Poland, zrzeszający polskich absolwentów tej prestiżowej uczelni. Misją konkursu jest promowanie idei studiowania na renomowanych uczelniach zagranicznych, a w szczególności na Harvardzie. Miło nam poinformować, że Damian Krupa, Absolwent 2018 r, jest finalistą tego konkursu.

droganaharvard.pl

Konkurs I Know America  

Internetowy konkurs dla uczniów szkół średnich, którego celem jest pogłębienie wiedzy polskiej młodzieży o Stanach Zjednoczonych oraz promowanie Internetu jako środka komunikacji i narzędzia do poszukiwania informacji. Konkurs organizowany jest przez Fundację Wspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Amerykańską w Polsce.

www.knowamerica.pl

Wspomnienia uczestników z tego programu można znaleźć na stronie ambasady: http://polish.poland.usembassy.gov/franklin.html

Wszelkie niezbędne informacje, regulamin oraz harmonogram konkursu dostępne są na stronie: www.knowamerica.pl

Rejestracja uczestników konkursu odbywa się na stronie konkursu – www.knowamerica.pl – do 31 października 2022 r.

 

Program Flex 2022/2023

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz American Councils for International Education zapraszają uczniów klas pierwszych lub drugich liceum do udziału w Programie FLEX w roku szkolnym 2022/2023. Program skierowany jest do uczniów zainteresowanych możliwością nauki w amerykańskiej szkole średniej. Aplikować można wyłącznie online do 15 października 2021 r.

Po aktualne informacje zajrzyj na stronę American Councils, organizatora programu FLEX w Polsce: https://poland.americancouncils.org/aktualnoci/proces-rekrutacji-do-programu-flex-2021-22-odbdzie-si-cakowicie-online lub https://poland.americancouncils.org/flex-polish

Program FLEX został zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1992. Jest on całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół średnich, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny. Od 25 lat w programie FLEX uczestniczyło ponad 25 000 uczniów ze szkół średnich z Europy, Eurazji oraz Azji Środkowej. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami określonych krajów. To właśnie dzięki uczestnikom programu Amerykanie mogą dowiedzieć się więcej o kulturze i dziedzictwie narodowym innych krajów, a uczniowie mogą poznać amerykański system szkolny.  Każdy stypendysta będzie mieszkał przez rok z rodziną goszczącą w USA i będzie uczył się w amerykańskiej szkole średniej.

Program FLEX działa w Polsce od 2015 roku. Pierwsza grupa FLEX Polska wysłała 30 uczniów szkół średnich do różnych stanów Ameryki na rok szkolny 2016/17. Na rok szkolny 2019/20, Program FLEX powitał kolejnych 43 finalistów.
W roku szkolnym 2020/21 finaliści programu FLEX uczestniczyli w programie wirtualnym. Niemniej jednak w sierpniu 2021 wysłano 41 finalistów do USA na rok szkolny 2021/22.