Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Grupa węgierska w LO

Pobyt uczniów węgierskich w Polsce – marzec 2012.

„ Kiedy dostałam sms’a, że są w Śremie, przeszły mnie dreszcze podniecenia i niepewności, czy dam sobie radę”.      Zuza

„ Szalone miłości i przyjaźnie – to hasła, które pierwsze przychodzą mi na myśl, gdy pomyślę o wymianie”.    Kamil

4. marca około godziny 21.00 odebraliśmy naszych węgierskich przyjaciół ze śremskiego rynku. Przez dziesięć dni zapoznawaliśmy ich z kulturą naszego regionu, jak i całego kraju oraz wspólnie pracowaliśmy nad projektem.  Jako że celem naszego projektu jest stworzenie filmu porównującego nasze kraje,  punktem kulminacyjnym była wspólna wizyta w lokalnej stacji telewizyjnej. Mogliśmy wiele dowiedzieć się na temat pracy dziennikarskiej. Udzieliliśmy krótkich wywiadów na temat naszych przeżyć i wrażeń dotyczących wymiany.

Weekend spędzony na wycieczce w Krakowie zacieśnił nasze kontakty. Wolny czas wykorzystywaliśmy na jeszcze lepsze zapoznanie się, pokazanie Węgrom polskiej gościnności. Niełatwo było nam pożegnać się z naszymi przyjaciółmi. Niejedna łza spadła na chodnik pod śremskim LO.

POLSKA  w obiektywie grupy projektowej

Czas do naszego wyjazdu na Węgry w październiku odliczaliśmy niecierpliwie, by wreszcie w dniach od 9 do 19 października gościć w Sopron.  W trakcie rewizyty sfinalizowano prace nad filmem, dokonano analizy przeprowadzonych działań projektowych oraz wyciągnięto wnioski dotyczące przebiegu dalszej współpracy.

Węgry okiem naszych fotografów;)