Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Wizyta na Węgrzech

Wrzesień 2011
Dnia 26  września 2010 roku grupa 16 uczniów polskich wraz z 2 opiekunami rozpoczęła swą wizytę w Sopron na Węgrzech. W ciągu 7 dni spędzonych za granicą, grupa miała okazję zwiedzić ciekawe miejsca – Sopron i okolice, jak również stolicę tego kraju: Budapeszt.
Podczas wspólnej pracy nad projektem nakreślone zostały główne wytyczne dotyczące projektu oraz ustalono ramy współpracy.
Polscy uczniowie zwiedzili szkołę Daniel Berzsenyi Lutheran Secondary School, jak również mieli okazję uczestniczyć w zajęciach szkolnych oraz zmierzyć swe siły biorąc udział w zajęciach sportowych.
Niewątpliwie jedną z atrakcji była wizyta w fabryce czekolady, połączona z degustacją różnego rodzaju słodkości.

Kamil : Dzięki uczestnictwu w wymianie polsko-węgierskiej w ramach programu Comenius mieliśmy możliwość poznania nowej kultury, innej niż nasza. Zafascynowała nas architektura Sopron, jak również Budapesztu. Dużo radości dało nam poznawanie podstaw języka węgierskiego.

Gosia: Mieliśmy okazję skosztować nowych potraw, nowych smaków, przyjrzeć się codziennemu życiu na Węgrzech, które mimo, iż podobne do naszego, to jednak w wielu aspektach znacząco się różni. Dzięki temu programowi zawarliśmy nowe przyjaźnie, które mamy nadzieję, że będą trwały długo po zakończeniu projektu.