Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Cyfrowa Szkoła Wielkopolska

26 maja 2014

 

 

 

KLASA  AKADEMICKA

Od listopada b.r. grupa 25 uczniów klas biologiczno – chemicznych z naszej szkoły (I – III) bierze udział w projekcie „KLASA AKADEMICKA”. Projekt ten skupia ludzi ciekawych. Ludzi, których łączy pasja – pasja poznawania tajemnic przyrody, pasja zgłębiania natury człowieka. Uczestniczą w zadaniu młodzi ludzie, którzy podejmują się wyzwania naukowego, wspólnie ustalają temat badawczy i przez cały rok realizują związany z nim projekt. Tworzą oni zespoły badawcze, w którym każdy ma określoną rolę i zadanie do wykonania. Całość jest skrupulatnie dokumentowana i udostępniana w formie sprawozdań, zdjęć oraz filmów w Internecie. Efektem końcowym będzie multimedialny artykuł podsumowujący całość badań i prezentujący jego efekty. Zespoły uczniowskie mają bezpośredni kontakt z najlepszymi wykładowcami akademickimi. Raz w miesiącu transmitowane są bowiem dla nich specjalne wykłady internetowe, podczas których młodzież otrzymuje możliwość zadawania pytań oraz prowadzenia dyskusji.

Założeniem programu jest realizacja kształcenia na najwyższym poziomie, wyłanianie talentów i wyrównywanie szans edukacyjnych między uczniami i szkołami z większych i mniejszych ośrodków. Wykłady Akademickie są nadawane z wykorzystaniem sprzętu teletransmisyjnego umożliwiającego bezpośredni kontakt i zadawanie pytań przez uczniów z sal multimedialnych stworzonych w ramach Projektu . Wykładowcami są autorytety naukowe z kraju i zagranicy. Ponadto uczniowie biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych. W tym roku temat jest szczególnie interesujący: „Nasi znajomi – flora i fauna Ogólniaka w Śremie”. Mamy nadzieję, że pierwsze efekty działań naszej grupy pojawią się wkrótce w różnych formach na korytarzach szkolnych a cała społeczność LO będzie miała okazję zaznajomić się z nimi w zaskakujący dla wszystkich sposób. Bądźcie czujni!

 

SUPER LIGA LICEÓW

Super Liga Liceów to rywalizacja 24 najlepszych liceów w Wielkopolsce. Szkoły biorą udział w trzech seriach rozgrywek z języka angielskiego, historii i matematyki.