Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

„Nasz Człowiek” z Yale

31 maja 2023 r. klasy dwujęzyczne i z rozszerzoną biologią miały okazję wysłuchać krótkiego wykładu dr. Adama Krysztofiaka, pracownika naukowego Yale School of Medicine, absolwenta szkoły z 2009 roku. Nasz gość przybył do LO wspólnie z małżonką Sharon Yaqoob-Krysztofiak, aby podczas wizyty w Polsce odwiedzić licealistów, swoją wychowawczynię Panią Aleksandrę Chempińską i zwiedzić szkołę, w której jak sam twierdzi, wszystko się zaczęło. Podczas spotkania w auli, skierował kilka ciepłych słów w języku polskim do młodzieży, a następnie w języku angielskim opowiedział o życiu i pracy w USA. Przybliżył kulturę i historię amerykańskiego stanu Connecticut, opowiedział o Ivy League, pracy badawczej w Yale i utwierdził licealistów w tym, że świat stoi przed nimi otworem. Wspólnie z żoną udzielili wywiadu szkolnemu Radiu eL, polecamy więc najbliższą audycję.

Adamie! Dziękujemy Tobie za wartościowe spotkanie w Liceum i wzruszające słowa, że dobrze jest znowu być w domu. Bukiet kwiatów, który wręczyłeś wychowawczyni po 14 latach od ukończenia liceum był wymownym i wzruszającym gestem. Pozostajemy w kontakcie z Wami, kto wie co jeszcze będziemy mogli wspólnie zorganizować dla licealistów. Drzwi naszej szkoły zawsze stoją otworem dla absolwentów,  którzy chcą podzielić się swoim czasem z naszymi uczniami.

LNU

Od początku listopada LO bierze udział w projekcie  „Nasza Szkoła Programuje”. W ramach tego projektu uzyskaliśmy dostęp do platformy Ligi Niezwykłych Umysłów (LNU) – The League of Extraordinary Minds, która umożliwia samodzielną naukę programowania. W ramach LNU szkoła posiada 1000 licencji mamy dostęp między innymi do:

  • C++ Level 1
  • SQL Level 1
  • SQL Level 2
  • Python Level 1
  • Python Level 2
  • Krótkie wprowadzenie do Javy
  • Python dla szkół
  • Podstawy cyberbezpieczeństwa.

Aby otrzymać licencję zgłoś się do nauczyciela informatyki, który przekaże listę do szkolnego administratora IT