Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Drzwi Otwarte On-line

Drzwi otwarte odbędą się 20 maja o godzinie 17.00. Transmisja na żywo odbędzie się w portalach:

W drugiej części drzwi otwartych zaprosimy każdego z Państwa do zadawania pytań i udziału w dyskusji za pośrednictwem Microsoft Teams (zaproszenie do spotkania pojawi się w trakcie transmisji na żywo)

  • Dyskusja – Microsoft Teams

EXITSCHOOL

Zapraszamy na EXITSCHOOL, który odbędzie si,ę 28 lutego 2020 roku o godzinie 17. Zapisy trzyosobowych zespołów w sekretariacie szkoły:

osobiście

mailowo sekretariat@losrem.pl

telefonicznie 61 28 100 24

VI kolędowanie w LO

W sobotę – 18 stycznia br. o godz.16:00 – w ramach PRZYSTANKU LO odbędzie się w auli naszego Liceum Ogólnokształcącego VI Spotkanie Muzyczne ,,KOLĘDUJMY MAŁEMU”. Rozpocznie ono w naszym mieście obchody 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Jego pomysłodawcą i animatorem jest katecheta Janusz T. Skotarczak. Koncert pastorałek połączony będzie ze wspólnym śpiewem kolęd. W tym roku najpiękniejsze pastorałki zaśpiewają m.in.: zespół ,,TACY nie INNI” z Krotoszyna, śremski zespół wokalny ,,CANTANDO” oraz ,,TANTO” oraz uczniowie LO: Kasia HOFFA, Martyna KOLENDA, Karolina STACHOWIAK, Jagoda STĘPA. Akompaniament kolęd: Wojciech Frąckowiak oraz Bartek Karman (piano).            Wstęp wolny. Zapraszamy.

XIII Śremskie Zaduszki Muzyczne

W dniach od 21 do 24 listopada odbędą się w Śremie pod patronatem Starosty Śremskiego XIII Śremskie Zaduszki Muzyczne organizowane przez Liceum Ogólnokształcące w Śremie. Ich pomysłodawcą i animatorem jest katecheta Janusz T. Skotarczak. Zaduszki Muzyczne to od wielu lat największy koncert młodzieżowy w naszym mieście. W tegorocznym koncercie zaśpiewa przeszło 100 osób. Będą to uczniowie nie tylko Liceum Ogólnokształcącego i absolwenci szkoły ale także innych szkół z naszego miasta i miejscowości Wielkopolski. W tym roku w muzycznych wspomnieniach zostanie przypomnianych 38 zmarłych artystów polskich i zagranicznych. Wejściówki na 4 koncerty rozeszły się w kilka godzin.

XV Dni Papieskie

W dniach od 16 do 18 października odbyła się  naszej szkole XV edycja Dni Papieskich.

Gościem tegorocznej edycji był o. Wojciech SURÓWKA OP, dominikanin, były dyrektor Instytutu Nauk Religijnych św. Tomasza z Akwinu w Kijowie, od września br. przeor powstającego klasztoru na Lednicy. Wygłosił on PRELEKCJE ,,O budowaniu wspólnoty: Jan Paweł II – o. Jan Góra OP”.

W trakcie tegorocznych Dni Papieskich na boisku szkolnym uczniowie i nauczyciele utworzyli NAPIS JP2 w kolorze żółto-białym i wspólnie zaśpiewali ulubioną piosenkę papieża –  ,,Barkę”. Były też tradycyjne KREMÓWKI. Papieskie ciastko jest pretekstem do spotkania i rozmowy.

Odbył się także QUIZ o Janie Pawle II.  Młodzież odpowiadała na pytania z życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II. W konkursie brały udział klasy I A-G. Pierwsze miejsce zdobyła klasa Ia ( Bartosz Biegun i Martyna Wyrzykiewicz) i Ig (Jagoda Siedlecka I Piotr Głaz); drugie miejsce zajęła klasa 1d (Linda Ciachowska i Grzegorz Mańczak). Trzecie miejsce zdobyła klasa 1c (Oliwia Pawłowska i Dobrawa Małaszniak)

W czas Dni Papieskich uczniowie klas pierwszych otrzymali na specjalnych zakładkach najważniejsze MYŚLI św. Jana Pawła II.

Tradycyjnie na zakończenie Dni wspomniano rozstrzelanych na śremskim rynku. Upamiętniono w szczególny sposób postać prefekta szkoły śp. KS. ANTONIEGO RZADKIEGO oraz wiceinspektora szkolnego w Starostwie Powiatowym w Śremie śp. WALENTEGO SCHELLERA. W trakcie uroczystości harcerze z naszej szkoły pełnili straż przy portretach rozstrzelanych.

Dni Papieskie w LO, to także Dar duchowy i materialny. Pamiętając o tym, że różaniec, to ulubiona modlitwa św. Jana Pawła II została utworzona w szkole po raz kolejny na nowy rok szkolny GRUPA RÓŻAŃCOWA. Owocem tegorocznych Dni Papieskich będzie także pomoc materialna dla dziecka z krajów misyjnych.

Razem z parafią farną za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II podziękowano podczas Mszy świętej odprawionej w niedziele 13.10 o godz. 16:00 w kościele pofranciszkańskim. Msze św. w czas Dni Papieskich mają swoją szczególną oprawę muzyczną. W tym roku liturgie ubogacił Chór Cantavi ad Homini. Po jej zakończeniu każdy mógł ucałować relikwie św. Jana Pawła II.  

Pomysłodawcą i organizatorem Dni Papieskich jest katecheta Janusz T. Skotarczak.

Foto: Ola Pazoła

Radio eL

W piątek, 20 września 2019 r., dzięki zaangażowaniu wielu osób, mogliśmy wysłuchać pierwszej audycji szkolnego radia internetowego. Radio eL tworzą uczniowie naszego LICEUM: Kamil Grelak, Aleksandra Norek, Jakub Łuczak, Aleksander Czarnecki,Jagoda Dukat, Alicja Sadzikowska, Kacper Marczewski, Jędrzej Bąk, Karol Bręgiel. Transmisja na żywo zapisała się na profilu Facebook społeczności szkolnej i tam można jej wysłuchać. Opiekunami Radia są pani Marzena Mroziewicz i pan Bartosz Kolaszyński. Gratulujemy całej ekipie Radia eL i czekamy na więcej.

Dziewczyny z nagrodami za ‘’Wybickiego’’

Małgorzata Łabenda (II miejsce) Ewelina Krasnowska (III miejsce w kat. gimnazjum) oraz Justyna Owczarz (III miejsce)  otrzymały wyróżnienia i nagrody za udział w finale wojewódzkiego konkursu ,,Józef Wybicki i polskie symbole narodowe’’. Wręczenie nagród odbyło się w niedzielę 22 września w Brodnicy podczas kolejnych już obchodów ‘’Dnia Hymnu Polskiego’’.

Organizatorem konkursu oraz Dni Hymnu jest od czterech już lat Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego.

Maturzysta Roku

Już po raz dziewiąty podczas rozpoczęcia roku szkolnego Stowarzyszenie Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Józefa Wybickiego w Śremie nadało tytuł Maturzysta Roku. Corocznie przyznaje się go uczniowi LO, który uzyskał najlepszy wynik z egzaminu dojrzałości. Wyróżniony otrzymuje zawsze certyfikat i pióro z wygrawerowanym tytułem oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez prof. Tadeusza Malińskiego- światowej sławy naukowca i wynalazcę, wybitnego eksperta w dziedzinie inżynierii biochemicznej, dwukrotnie nominowanego do Nagrody Nobla, absolwenta naszej szkoły z 1964 r.

Maturzystką Roku 2019 została KARINA SZUBERT, która uzyskała wynik 448 punktów na 500 możliwych z egzaminów obowiązkowych oraz 270 punktów na 300 możliwych z egzaminów dodatkowych na poziomie rozszerzonym. Zarząd Stowarzyszenia uchwałą nr 2/2019 nadał pani Karinie Szubert tytuł Maturzysta Roku 2019 i wpisał ją do rejestru wyróżnień pod numerem dziewięć. Karinie oraz jej Mamie gratulacje składała prezes Stowarzyszenia- pani Gabriela Wasielewska oraz członkinie Stowarzyszenia- pani Maria Szczepaniak oraz pani Anna Springer.

Fot. Ola Pazoła