ŚREMSONG 2018

XXVII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ

18-27 maja 2018

Śrem, aula Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury, ul. Staszica 1 www.sremsong.pl

kontakt: Janusz T. Skotarczak, tel. 605 927 827, sekretariat@sremsong.pl

W najbliższych dniach ŚREM będzie stolicą piosenki religijnej. W dniach od 18 do 27 maja 2017r. odbędzie się w Śremie, w auli Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury XXVII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ – ŚREMSONG’2018, którego organizatorem jest Zespól Szkół Ogólnokształcących oraz Katolickie Centrum Edukacji i Kultury w Śremie. Jego twórcą i animatorem jest katecheta Janusz T. Skotarczak.

Na Przegląd zgłosiło się w tym roku prawie 1000 wykonawców. ŚREMSONG jest jednym z największych przeglądów piosenki religijnej w Polsce. Odbędzie się w tym roku tradycyjnie w okolicach urodzin św. Jana Pawła II, które przypadają 18 maja. Projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Mecenatem Przeglądu jest Starostwo Śremskie i Gmina Śrem oraz Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Organizowany jest on we współpracy z Śremskim Ośrodkiem Kultury i Dekanatem Śremskim.  Przegląd odbywa się pod honorowym patronatem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Starosty Śremskiego Zenona Jahnsa oraz Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego

Na prezentacje i spotkania towarzyszące – koncerty wstęp wolny. Zapraszamy.

PROGRAM PRZEGLĄDU W ZAŁĄCZENIU oraz na www.sremsong.pl oraz na facebook.com/sremsong

Koncert – Muzyka Północy

12 maja o godzinie 18:00 w auli naszej szkoły już po raz drugi wystąpił zespół Silibrand. Absolwenci naszej szkoły przybliżyli Muzykę Północy we własnych, niepowtarzalnych aranżacjach, a każdy z nich wywoływał spory entuzjazm wśród publiczności.
Skład zespołu:

  • Michał Mazur – wokal, buzuki, flet
  • Julia Paterczyk – skrzypce, nyckelharpa
  • Wiktoria Pruszak – wokal
  • Wojciech Wołkowicz – Cajon, bęben
  • Sophia Würker – wokal
  • oraz gościnnie Adam Jakubowski – flet

 

 

Drzwi otwarte

Zapraszamy na Drzwi Otwarte Liceum Ogólnokształcącego

17 marca 2018 roku godzina 10 – aula szkolna.