Zaproszenie do wspólnego kolędowania

W najbliższą niedzielę – 13 stycznia br. o godz. 17:00 – w auli śremskiego Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się V Muzyczne Spotkanie «Kolędujmy Małemu». Koncert pastorałek połączony będzie ze wspólnym śpiewem kolęd. Najpiękniejsze pastorałki przypomną m.in.: zespół wokalny SP-1 CANTANDO, dzieci z Przedszkola ,,Niezapominajka”, Gabrysia i Ola Brzozowskie, Oliwia Kaczmarek, Cecylia Mencel, Asia Rutkowska, Zosia Skotarczak, Matylda i Kornelia Skrobich, Kacper Skrzypczak, Ula Wiśniewska. Akompaniować kolędy będą Wojciech Frąckowiak i Bartek Karman (piano) i Agnieszka Łozińska (flet). Zapraszamy!

Exit School

26 listopada odbył się kolejny Exit School. Tym razem zaprosiliśmy uczniów trzecich klas gimnazjów oraz uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej. Zainteresowanie było ogromne. Do ostatniej chwili przyjmowaliśmy telefony osób chcących spróbować swoich sił podczas rozwiązywania zagadek.

Ponad dwustu uczniów przybyło do szkoły późnym popołudniem by wspólnie bawić się i wypróbować swoją inteligencję i spryt. Szkoła na chwilę zamieniła się w Hogwart, a uczniowie w czarodziei, magów, dementorów czy duchy. Niezwykłą atmosferę podkreślała przerażająca muzyka płynąca z głośników oraz klimatyczne oświetlenie korytarzy, sal i katakumb. Zadania były bardzo zróżnicowane: od typowo ruchowych – takich jak mecz Quidditcha czy przejście straszliwego labiryntu, poprzez sporządzanie eliksirów, odgadnięcie szyfru do zamkniętej szafy, do ułożenie tangramu. Wszystko po to, by zdobyć 7 fasolek i wygrać. Po blisko dwóch godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali nagrody od dyrektora szkoły.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczniom, którzy sprawili, że szkoła pełna była magii, zaklęć oraz uśmiechniętych młodych ludzi. Pomysłodawczynią i organizatorką imprezy jest Pani Jolanta Czeterbok.

XII Śremskie Zaduszki Muzyczne

W dniach od 14 do 18 listopada 2018r. odbędą się w Liceum Ogólnokształcącym w Śremie pod patronatem Starosty Śremskiego XII Śremskie Zaduszki Muzyczne. W tegorocznej edycji zostanie zaprezentowanych blisko 50 utworów zmarłych muzyków. Przypomni je muzycznie przeszło 100 młodych artystów. Będą to uczniowie nie tylko Liceum Ogólnokształcącego w Śremie ale także absolwenci śremskiego ogólniaka, uczniowie innych śremskich szkół, studenci oraz zaproszone osoby z innych miast. Pomysłodawcą i organizatorem Śremskich Zaduszek Muzycznych jest katecheta Janusz T. Skotarczak. Każdego dnia koncerty rozpoczynają się o godzinie 17:00.

ŚREMSONG 2018

XXVII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ

18-27 maja 2018

Śrem, aula Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury, ul. Staszica 1 www.sremsong.pl

kontakt: Janusz T. Skotarczak, tel. 605 927 827, sekretariat@sremsong.pl

W najbliższych dniach ŚREM będzie stolicą piosenki religijnej. W dniach od 18 do 27 maja 2017r. odbędzie się w Śremie, w auli Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury XXVII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ – ŚREMSONG’2018, którego organizatorem jest Zespól Szkół Ogólnokształcących oraz Katolickie Centrum Edukacji i Kultury w Śremie. Jego twórcą i animatorem jest katecheta Janusz T. Skotarczak.

Na Przegląd zgłosiło się w tym roku prawie 1000 wykonawców. ŚREMSONG jest jednym z największych przeglądów piosenki religijnej w Polsce. Odbędzie się w tym roku tradycyjnie w okolicach urodzin św. Jana Pawła II, które przypadają 18 maja. Projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Mecenatem Przeglądu jest Starostwo Śremskie i Gmina Śrem oraz Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Organizowany jest on we współpracy z Śremskim Ośrodkiem Kultury i Dekanatem Śremskim.  Przegląd odbywa się pod honorowym patronatem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Starosty Śremskiego Zenona Jahnsa oraz Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego

Na prezentacje i spotkania towarzyszące – koncerty wstęp wolny. Zapraszamy.

PROGRAM PRZEGLĄDU W ZAŁĄCZENIU oraz na www.sremsong.pl oraz na facebook.com/sremsong

Koncert – Muzyka Północy

12 maja o godzinie 18:00 w auli naszej szkoły już po raz drugi wystąpił zespół Silibrand. Absolwenci naszej szkoły przybliżyli Muzykę Północy we własnych, niepowtarzalnych aranżacjach, a każdy z nich wywoływał spory entuzjazm wśród publiczności.
Skład zespołu:

  • Michał Mazur – wokal, buzuki, flet
  • Julia Paterczyk – skrzypce, nyckelharpa
  • Wiktoria Pruszak – wokal
  • Wojciech Wołkowicz – Cajon, bęben
  • Sophia Würker – wokal
  • oraz gościnnie Adam Jakubowski – flet

 

 

Drzwi otwarte

Zapraszamy na Drzwi Otwarte Liceum Ogólnokształcącego

17 marca 2018 roku godzina 10 – aula szkolna.