Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

PREMIERA: Wirtualny spacer po szkole w nowej odsłonie!

Wirtualny spacer po szkole

Zbliża się rok odkąd pandemia zaburzyła światowy spokój. We wrześniu uczniowie powrócili w mury Ogólniaka, by kontynuować naukę stacjonarną. Niestety pandemia znów dała o sobie znać i w październiku 2020 r. szkoła wróciła do nauczania zdalnego. Choć uczniowie prowadzą naukę ze swoich domów, budynek przy ul. Poznańskiej wciąż żyje, a my chcemy Wam o nim przypomnieć i zaprosić do spaceru po gmachu liceum wprost z Twojego domu! Przenieś się na szkolny korytarz, odwiedź pracownie przedmiotowe, wróć do wspomnień ze szkolnych wydarzeń czy poczuj niezwykły klimat „katakumb” – wprost sprzed ekranu komputera!

Spacer zaprojektował i wykonał Pan Michał Ratajczyk – absolwent LO z roku 2013.

Przejdź do wirtualnej wycieczki po naszej szkole pod adresem: spacer.losrem.pl

Gala finałowa II edycji Projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020

W dniu dzisiejszym odbyła się Gala finałowa II edycji Projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Liceum Ogólnokształcące zostało zaproszone do udziału w uroczystości ponieważ uzyskało tytuł Super Szkoły, w ramach Ligi Przedmiotowej. Poniżej publikujemy link do transmisji z uroczystości. Na Gali, naszą Szkołę, poza dyrekcją, reprezentowali: Maja Majcher, Zuzanna Mikołajczak i Jakub Wróbel.

 

 

Rządzi Gołąb! – Scena bez kurtyny

W dniach od 2 do 5 września grupa teatralna „Scena bez kurtyny” wystawiła na szkolnej scenie sztukę pt. „Rządzi Gołąb! „. Młodzież w trzech aktach opowiedziała o: wykluczeniu, nietolerancji, podziałach i wznoszeniu niepotrzebnych murów między ludźmi. Młodzi aktorzy bez wątpienia poruszyli  przybyłą na spektakl publiczność i zebrali gromkie owacje na stojąco. Gratulujemy” Scenie bez kurtyny” i Pani Joannie Jankowiak fantastycznego przedstawienia! Foto: Maks Flegel

Drzwi Otwarte On-line

Drzwi otwarte odbędą się 20 maja o godzinie 17.00. Transmisja na żywo odbędzie się w portalach:

W drugiej części drzwi otwartych zaprosimy każdego z Państwa do zadawania pytań i udziału w dyskusji za pośrednictwem Microsoft Teams (zaproszenie do spotkania pojawi się w trakcie transmisji na żywo)

  • Dyskusja – Microsoft Teams

EXITSCHOOL

Zapraszamy na EXITSCHOOL, który odbędzie si,ę 28 lutego 2020 roku o godzinie 17. Zapisy trzyosobowych zespołów w sekretariacie szkoły:

osobiście

mailowo sekretariat@losrem.pl

telefonicznie 61 28 100 24