Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

PREMIERA: Wirtualny spacer po szkole w nowej odsłonie!

Wirtualny spacer po szkole

Zbliża się rok odkąd pandemia zaburzyła światowy spokój. We wrześniu uczniowie powrócili w mury Ogólniaka, by kontynuować naukę stacjonarną. Niestety pandemia znów dała o sobie znać i w październiku 2020 r. szkoła wróciła do nauczania zdalnego. Choć uczniowie prowadzą naukę ze swoich domów, budynek przy ul. Poznańskiej wciąż żyje, a my chcemy Wam o nim przypomnieć i zaprosić do spaceru po gmachu liceum wprost z Twojego domu! Przenieś się na szkolny korytarz, odwiedź pracownie przedmiotowe, wróć do wspomnień ze szkolnych wydarzeń czy poczuj niezwykły klimat „katakumb” – wprost sprzed ekranu komputera!

Spacer zaprojektował i wykonał Pan Michał Ratajczyk – absolwent LO z roku 2013.

Przejdź do wirtualnej wycieczki po naszej szkole pod adresem: spacer.losrem.pl

Gala finałowa II edycji Projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020

W dniu dzisiejszym odbyła się Gala finałowa II edycji Projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Liceum Ogólnokształcące zostało zaproszone do udziału w uroczystości ponieważ uzyskało tytuł Super Szkoły, w ramach Ligi Przedmiotowej. Poniżej publikujemy link do transmisji z uroczystości. Na Gali, naszą Szkołę, poza dyrekcją, reprezentowali: Maja Majcher, Zuzanna Mikołajczak i Jakub Wróbel.

 

 

Rządzi Gołąb! – Scena bez kurtyny

W dniach od 2 do 5 września grupa teatralna „Scena bez kurtyny” wystawiła na szkolnej scenie sztukę pt. „Rządzi Gołąb! „. Młodzież w trzech aktach opowiedziała o: wykluczeniu, nietolerancji, podziałach i wznoszeniu niepotrzebnych murów między ludźmi. Młodzi aktorzy bez wątpienia poruszyli  przybyłą na spektakl publiczność i zebrali gromkie owacje na stojąco. Gratulujemy” Scenie bez kurtyny” i Pani Joannie Jankowiak fantastycznego przedstawienia! Foto: Maks Flegel

Drzwi Otwarte On-line

Drzwi otwarte odbędą się 20 maja o godzinie 17.00. Transmisja na żywo odbędzie się w portalach:

W drugiej części drzwi otwartych zaprosimy każdego z Państwa do zadawania pytań i udziału w dyskusji za pośrednictwem Microsoft Teams (zaproszenie do spotkania pojawi się w trakcie transmisji na żywo)

  • Dyskusja – Microsoft Teams

EXITSCHOOL

Zapraszamy na EXITSCHOOL, który odbędzie si,ę 28 lutego 2020 roku o godzinie 17. Zapisy trzyosobowych zespołów w sekretariacie szkoły:

osobiście

mailowo sekretariat@losrem.pl

telefonicznie 61 28 100 24

VI kolędowanie w LO

W sobotę – 18 stycznia br. o godz.16:00 – w ramach PRZYSTANKU LO odbędzie się w auli naszego Liceum Ogólnokształcącego VI Spotkanie Muzyczne ,,KOLĘDUJMY MAŁEMU”. Rozpocznie ono w naszym mieście obchody 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Jego pomysłodawcą i animatorem jest katecheta Janusz T. Skotarczak. Koncert pastorałek połączony będzie ze wspólnym śpiewem kolęd. W tym roku najpiękniejsze pastorałki zaśpiewają m.in.: zespół ,,TACY nie INNI” z Krotoszyna, śremski zespół wokalny ,,CANTANDO” oraz ,,TANTO” oraz uczniowie LO: Kasia HOFFA, Martyna KOLENDA, Karolina STACHOWIAK, Jagoda STĘPA. Akompaniament kolęd: Wojciech Frąckowiak oraz Bartek Karman (piano).            Wstęp wolny. Zapraszamy.

XIII Śremskie Zaduszki Muzyczne

W dniach od 21 do 24 listopada odbędą się w Śremie pod patronatem Starosty Śremskiego XIII Śremskie Zaduszki Muzyczne organizowane przez Liceum Ogólnokształcące w Śremie. Ich pomysłodawcą i animatorem jest katecheta Janusz T. Skotarczak. Zaduszki Muzyczne to od wielu lat największy koncert młodzieżowy w naszym mieście. W tegorocznym koncercie zaśpiewa przeszło 100 osób. Będą to uczniowie nie tylko Liceum Ogólnokształcącego i absolwenci szkoły ale także innych szkół z naszego miasta i miejscowości Wielkopolski. W tym roku w muzycznych wspomnieniach zostanie przypomnianych 38 zmarłych artystów polskich i zagranicznych. Wejściówki na 4 koncerty rozeszły się w kilka godzin.

XV Dni Papieskie

W dniach od 16 do 18 października odbyła się  naszej szkole XV edycja Dni Papieskich.

Gościem tegorocznej edycji był o. Wojciech SURÓWKA OP, dominikanin, były dyrektor Instytutu Nauk Religijnych św. Tomasza z Akwinu w Kijowie, od września br. przeor powstającego klasztoru na Lednicy. Wygłosił on PRELEKCJE ,,O budowaniu wspólnoty: Jan Paweł II – o. Jan Góra OP”.

W trakcie tegorocznych Dni Papieskich na boisku szkolnym uczniowie i nauczyciele utworzyli NAPIS JP2 w kolorze żółto-białym i wspólnie zaśpiewali ulubioną piosenkę papieża –  ,,Barkę”. Były też tradycyjne KREMÓWKI. Papieskie ciastko jest pretekstem do spotkania i rozmowy.

Odbył się także QUIZ o Janie Pawle II.  Młodzież odpowiadała na pytania z życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II. W konkursie brały udział klasy I A-G. Pierwsze miejsce zdobyła klasa Ia ( Bartosz Biegun i Martyna Wyrzykiewicz) i Ig (Jagoda Siedlecka I Piotr Głaz); drugie miejsce zajęła klasa 1d (Linda Ciachowska i Grzegorz Mańczak). Trzecie miejsce zdobyła klasa 1c (Oliwia Pawłowska i Dobrawa Małaszniak)

W czas Dni Papieskich uczniowie klas pierwszych otrzymali na specjalnych zakładkach najważniejsze MYŚLI św. Jana Pawła II.

Tradycyjnie na zakończenie Dni wspomniano rozstrzelanych na śremskim rynku. Upamiętniono w szczególny sposób postać prefekta szkoły śp. KS. ANTONIEGO RZADKIEGO oraz wiceinspektora szkolnego w Starostwie Powiatowym w Śremie śp. WALENTEGO SCHELLERA. W trakcie uroczystości harcerze z naszej szkoły pełnili straż przy portretach rozstrzelanych.

Dni Papieskie w LO, to także Dar duchowy i materialny. Pamiętając o tym, że różaniec, to ulubiona modlitwa św. Jana Pawła II została utworzona w szkole po raz kolejny na nowy rok szkolny GRUPA RÓŻAŃCOWA. Owocem tegorocznych Dni Papieskich będzie także pomoc materialna dla dziecka z krajów misyjnych.

Razem z parafią farną za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II podziękowano podczas Mszy świętej odprawionej w niedziele 13.10 o godz. 16:00 w kościele pofranciszkańskim. Msze św. w czas Dni Papieskich mają swoją szczególną oprawę muzyczną. W tym roku liturgie ubogacił Chór Cantavi ad Homini. Po jej zakończeniu każdy mógł ucałować relikwie św. Jana Pawła II.  

Pomysłodawcą i organizatorem Dni Papieskich jest katecheta Janusz T. Skotarczak.

Foto: Ola Pazoła

Radio eL

W piątek, 20 września 2019 r., dzięki zaangażowaniu wielu osób, mogliśmy wysłuchać pierwszej audycji szkolnego radia internetowego. Radio eL tworzą uczniowie naszego LICEUM: Kamil Grelak, Aleksandra Norek, Jakub Łuczak, Aleksander Czarnecki,Jagoda Dukat, Alicja Sadzikowska, Kacper Marczewski, Jędrzej Bąk, Karol Bręgiel. Transmisja na żywo zapisała się na profilu Facebook społeczności szkolnej i tam można jej wysłuchać. Opiekunami Radia są pani Marzena Mroziewicz i pan Bartosz Kolaszyński. Gratulujemy całej ekipie Radia eL i czekamy na więcej.