Śremsong 2019

W najbliższych dniach ŚREM będzie stolicą piosenki religijnej. W dniach od 17 do 26 maja 2019r. odbędzie się w Śremie, w auli Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury XXVIII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ – ŚREMSONG’2019. Na Przegląd zgłosiło się w tym roku przeszło 800 osób. Uczestnicy przyjadą z bliska i z daleka – min. z Łodzi, Zielonej Góry, Wrocławia, Torunia… ŚREMSONG jest jednym z największych przeglądów piosenki religijnej w Polsce. Odbywa się co roku tradycyjnie w okolicach urodzin św. Jana Pawła II, które przypadają 18 maja. Tegoroczna edycja rozpocznie przygotowania do 100. rocznicy Jego urodzin, która przypada w 2020 r. Jego twórcą i organizatorem od pierwszej edycji jest katecheta Janusz T. Skotarczak.

Zapraszamy na prezentacje i spotkania towarzyszące  – w szczególności na KONCERT PAPIESKI W PIĄTEK 17 MAJA ORAZ NA KONCERT GALOWY W SOBOTĘ 25 MAJA ( wstęp wolny).

PROGRAM PRZEGLĄDU W ZAŁĄCZENIU oraz na www.sremsong.pl

Organizatorem ŚREMSONGU’2019 jest Zespól Szkół Ogólnokształcących oraz Katolickie Centrum Edukacji i Kultury we współpracy ze Śremskim Ośrodkiem Kultury. Przegląd odbywa się pod honorowym patronatem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski; Starosty Śremskiego Zenona Jahnsa oraz Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego. Projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Śremskie, Gminę Śrem oraz Caritas Archidiecezji Poznańskiej.