Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Wspomnienie zmarłych

19 listopada 2019

W czwartek – 31 października – w kościele farnym została odprawiona Msza św. w intencji zmarłych Dyrektorów, Nauczycieli, Pracowników, Absolwentów i Dobroczyńców Liceum Ogólnokształcącego w Śremie, której przewodniczył i kazanie wygłosił Ks. bp Zdzisław Fortuniak – absolwent śremskiej Alma Mater. Współkoncelebransami byli ks. prałat Marian Brucki, proboszcz parafii farnej i ks. Mateusz Nowak, katecheta szkoły. W trakcie Mszy św. zostali odczytani imiennie wszyscy zmarli Dyrektorzy oraz zmarli Nauczyciele i Pracownicy szkoły po 1945 roku a także zmarli Absolwenci, którzy w ostatnich latach odeszli w krótkim czasie po maturze.

Po Mszy św. nastąpiła modlitwa na cmentarzu przy kościele, podczas której harcerze z Liceum Ogólnokształcącego pełnili warte honorową i złożyli światełko pamięci jako wyraz szacunku i wdzięczności na grobach 13 zmarłych Nauczycieli pochowanych na parafialnym cmentarzu.

Pierwsze Zaduszki Licealne odbyły się 11 lat temu. Ich pomysłodawcą i organizatorem jest katecheta Janusz T. Skotarczak.

Foto: Ola Pazoła