Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie

Zastępstwa na środę, 20 stycznia 2021 r.

nr lekcji klasa nauczyciel nieobecny zastępstwo
 1 i 2  Gr.IB  E.Zdziechowska  wolna
 3  Gr.IIi  E.Zdziechowska  Uczniowie mają przerwę w lekcjach na Teams, pozostają w domu
 4  Gr.IIH  E.Zdziechowska  Uczniowie mają przerwę w lekcjach na Teams, pozostają w domu
 5  Gr.IIK  E.Zdziechowska  Uczniowie mają przerwę w lekcjach na Teams, pozostają w domu
 3  Gr.IIC  P.Mulkowski   Uczniowie mają przerwę w lekcjach na Teams, pozostają w domu
       

EGZAMIN DO KLAS DWUJĘZYCZNYCH

Przypominamy, iż we wtorek 12 czerwca o godzinie 17 odbędzie się egzamin językowy do klas dwujęzycznych. Kandydaci przychodzą z legitymacjami szkolnymi oraz długopisami. Zapraszamy do szkolnej auli.

Liceum Ogólnokształcące partnerem British Council

Z radością informujemy, że  nasza szkoła podpisała porozumienie z centrum egzaminacyjnym British Council i przystąpiła do programu Addvantage, który jest programem partnerskim British Council dla szkół, centrów językowych, uczelni wyższych I firm.

Dzięki współpracy z tak renomowaną instytucją jaką jest British Council nasi nauczyciele, uczniowie i ich rodzice będą mieli dostęp do wiedzy i doświadczenia na najwyższym poziomie w zakresie powszechnie znanych i honorowanych egzaminów językowych.

British Council jest organizacją brytyjską o międzynarodowym zasięgu działania, której celem jest promowanie edukacji i wymiany kulturalnej.

Posiada  ośrodki w ponad  100 krajach świata, gdzie prowadzi programy rozwojowe, uczy angielskiego i przeprowadza ponad milion egzaminów brytyjskich rocznie.

Oficjalnymi Partnerami obecnej 9.edycji Programu Addvantage są Cambridge English Language Assessment i wydawnictwo Cambridge University Press.

British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. British Council działa na sześciu kontynentach i w ponad stu krajach. Jeśli szukacie informacji o studiach w Zjednoczonym Królestwie lub międzynarodowych egzaminach językowych takich jak FCE, CAE czy CPE polecamy polską stronę tej instytucji:

https://www.britishcouncil.pl/

Informujemy, że kolejna sesja egzaminacyjna FCE for Schools, FCE, CAE i PET for Schools (bezpłatny PRETESTING) dla uczniów LO, odbędzie się w marcu 2021 r. Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele języka angielskiego.

Zorganizowanie PRETESTINGU dla uczniów LO jest możliwe dzięki porozumieniu o współpracy z British Council w ramach programu ADDVANTAGE.

Z przyjemnością informujemy, że grupa absolwentów i uczniów Liceum zdobyła certyfikaty językowe w sesji letniej 2020 r. 

Matura Dwujęzyczna

INFORMATOR O EGZAMINIE MATURALNYM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
OD ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 Centralna Komisja Egzaminacyjna 

(str. 94)

Matura na poziomie dwujęzycznym z języka angielskiego

„Od roku szkolnego 2014/2015 do egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie
dwujęzycznym jako przedmiotu dodatkowego może przystąpić każdy absolwent, niezależnie
od typu szkoły, do której uczęszczał oraz od tego, czy danego języka uczył się w szkole.
Egzamin maturalny z języka obcego nowożytnego na poziomie dwujęzycznym sprawdza
ogólną kompetencję komunikacyjną absolwentów w zakresie wybranego języka obcego
na poziomie wysoko zaawansowanym. W tym celu sprawdzane jest opanowanie wiadomości
i umiejętności z zakresu języka obcego nowożytnego określonych w wymaganiach ogólnych
i szczegółowych w podstawie programowej kształcenia ogólnego na poziomie IV.2.

Dodatkowo absolwenci szkół lub oddziałów dwujęzycznych mają również prawo rozwiązać
dodatkowe zadania egzaminacyjne z matematyki, biologii, chemii, fizyki, historii oraz
geografii, przygotowane w języku będącym drugim językiem nauczania, zgodnie z zasadami
określonymi w rozporządzeniu MEN z dnia 25 kwietnia 2013 roku (Dz.U. z 2013 r.,
poz. 520).

 

Konkursy

Konkurs Droga na Harvard 

Konkurs ten jest skierowany do uczniów gimnazjum i liceum, studentów oraz absolwentów uczelni wyższych, a organizowany przez Harvard Club of Poland, zrzeszający polskich absolwentów tej prestiżowej uczelni. Misją konkursu jest promowanie idei studiowania na renomowanych uczelniach zagranicznych, a w szczególności na Harvardzie. Miło nam poinformować, że Damian Krupa, Absolwent 2018 r, jest finalistą tego konkursu.

droganaharvard.pl

Konkurs Know America  

Internetowy konkurs dla uczniów szkół średnich, którego celem jest pogłębienie wiedzy polskiej młodzieży o Stanach Zjednoczonych oraz promowanie Internetu jako środka komunikacji i narzędzia do poszukiwania informacji. Konkurs organizowany jest przez Fundację Wspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Amerykańską w Polsce.

www.knowamerica.pl

Wspomnienia uczestników z tego programu można znaleźć na stronie ambasady: http://polish.poland.usembassy.gov/franklin.html

Rejestracja uczestników konkursu odbywa się na stronie konkursu – www.knowamerica.pl – do 28 października 2020 r.

 

Program Flex 2021/2022

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz American Councils for International Education zapraszają uczniów klas pierwszych lub drugich liceum do udziału w Programie FLEX w roku szkolnym 2021/2022. Program skierowany jest do uczniów zainteresowanych możliwością nauki w amerykańskiej szkole średniej. Aplikować można wyłącznie online do 15 października 2020 r.

Po aktualne informacje zajrzyj na stronę American Councils, organizatora programu FLEX w Polsce: https://poland.americancouncils.org/aktualnoci/proces-rekrutacji-do-programu-flex-2021-22-odbdzie-si-cakowicie-online lub https://poland.americancouncils.org/flex-polish

Program FLEX został zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1992. Jest on całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół średnich, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny. Od 24 lat w programie FLEX uczestniczyło ponad 25 000 uczniów ze szkół średnich z Europy, Eurazji oraz Azji Środkowej. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami określonych krajów. To właśnie dzięki uczestnikom programu Amerykanie mogą dowiedzieć się więcej o kulturze i dziedzictwie narodowym innych krajów, a uczniowie mogą poznać amerykański system szkolny.  Każdy stypendysta będzie mieszkał przez rok z rodziną goszczącą w USA i będzie uczył się w amerykańskiej szkole średniej.

Niepełnosprawni uczniowie szkół średnich również mają możliwość uczestnictwa w programie. Około 20 niepełnosprawnych uczniów rocznie wyjeżdża do USA w ramach programu FLEX. Wybrani uczniowie niepełnosprawni muszą spełniać te same kryteria, co pozostali uczestnicy programu.